LED Technológia

V poslednej dobe sa stále viac do popredia svetelných zdrojov presadzuje technológia LED (Light Emiting Diode). Táto technológia využíva vo svojej koštrukcií polovodiče – Diódy - v ktorých priechodom elektrického prúdu vzniká elektroluminiscenčný jav – vzniká svetelné spektrum. LED diódy disponujú podľa zloženia polovodiča svetelným spektrom od ultrafialového cez viditeľné až po infračervené spektrum.


LED technológia je známa už niekoľko desiatok rokov. Prvé kroky boli svietivé diódy emitujúce biele ľahko namodralé svetlo. Až v roku 2003-2004 sa objavili svietivé diódy s veľkoplošným prechodom. Vďaka tomu je možné na malej ploche čipu integrovať niekoľko prechodov emitujúcich svetlo a zvýšiť tak výrazne výkon až na 1W a viac.
Dosiahnutím týchto potrebných parametrov, sa otvorili cesty do oblasti osvetlenia. Základné vlastnosti LED diód je premena cca 90% energie na svetlo, oproti klasickým zdrojom kde sa k premene energie využije cca 3-6% energie a zbytok sa mení na nepotrebné teplo. Vďaka tejto účinnosti sú LED diódové zdroje energeticky vysoko úsporné. Keď k tejto základnej vlastnosti pridáme dlhú životnosť ( až 50 000h), veľmi dobrý svetelný výkon ( 80-90% klasických zdrojov), možnosť plynulej regulácie a ovládania, možnosť zmeny farby svetelného spektra (Modrá, červená, zelená, žltá RGB, ....) a široký vyžarovací uhol ( až 120° ), zistíme že sa jedná o ideálnu náhradu klasických svetelných zdrojov a to prakticky pre akékoľvek použitie.

V našej ponuke nájdete väčšinu LED svetelných zdrojov osadených LED diódovými čipmi poslednej generácie, ktoré vynikajú predovšetkým kombináciou vysokého výkonu a nízkej spotreby.

 

mensi_obrazok.jpg      mensi_obrazok3.jpg


mensi_obrazok2.jpg

mensi_obrazok1.jpg